Skip to main content
  • Jak regularnie dbać o okna i ramy? Część 1.
    23.06.2021

    Jak regularnie dbać o okna i ramy? Część 1.

Jeśli chodzi o okna, to nie zawsze jest oczywiste, kiedy trzeba je wymienić. W rzeczywistości, jeśli problem nie jest oczywisty, możesz mieć większą pokusę, aby wyrzucić go z głowy, zamiast poświęcić czas, energię i pieniądze potrzebne do ich wymiany.

Podczas gdy starsze okna mogą wyglądać dobrze i nadal wydawać się funkcjonować prawidłowo, wygląd może być mylący. Ważne jest, aby wiedzieć o różnych znakach ostrzegawczych, ponieważ długoterminowe koszty i potencjalne kłopoty związane z ignorowaniem wadliwych okien mogą spowodować znacznie więcej bólu głowy niż zobowiązanie się do wymiany okien, gdy nadejdzie właściwy czas.

Kiedy instalujesz nowsze, stylowe, energooszczędne okna, inwestujesz w przyszłość. Twój dom może stać się bardziej wydajny, można zaoszczędzić dużo na rachunkach za media, i odświeżasz wygląd domu, który może się opłacać wielki czas, jeśli chodzi o wartość sprzedaży.

1. Przez okna wpadają przeciągi

Czy słyszysz gwizdanie dochodzące przez okna lub czujesz, że powietrze dostaje się do środka w pobliżu ram okiennych? To wyraźny znak, że twoje okna mają problem z przeciągami, to czas rozejrzeć się za wymianą. Wadliwe okna są z pewnością bardziej problematyczne w zimie, więc prawdopodobnie doświadczyłeś tego w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

2. Twoje okucia okienne są zdarte, luźne lub uszkodzone

Z biegiem czasu, systemy korbowe, zamki i zatrzaski mogą się zepsuć. W miarę starzenia się okien bardzo ważne jest regularne sprawdzanie tych elementów mechanicznych, aby upewnić się, że wszystko działa tak, jak powinno. Czy okno nie zacina się lub nie napręża podczas cyklu otwierania i zamykania? Czy są widoczne ślady rdzy, zużycia lub rozkładu? Jeśli tak, to jest to wyraźny znak, że okna nie zapewniają domowi takich parametrów, jakich potrzebuje.

Jeśli te problemy pozostaną nierozwiązane, wadliwe lub zepsute okucia okienne mogą uniemożliwić oknom wykonywanie podstawowych funkcji. Niezależnie od tego, czy chcesz całkowicie otworzyć okna, aby cieszyć się letnią bryzą, zapewnić ich prawidłowe zamknięcie dla celów bezpieczeństwa, czy też jako alternatywny sposób ucieczki w sytuacji awaryjnej, Twoje okucia okienne po prostu muszą działać.

 

Jak regularnie dbać o okna i ramy? Część 2.