• Wszystko, co powinieneś wiedzieć o projektowaniu i renowacji okien
    26.03.2021

    Wszystko, co powinieneś wiedzieć o projektowaniu i renowacji okien

Jasne okna wypełnią pokój poprawiającym nastrój słońcem i pozwalają zaoszczędzić około 30 procent na rachunkach za ogrzewanie i chłodzenie. Ale czy wiesz, że montaż nowych okien ma taki architektoniczny rozmach, że poczujesz się, jakbyś właśnie wszedł do zupełnie nowego pokoju? Architekci budujący domy twierdzą, że okna są oczami duszy domu. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym, co wiąże się z projektowaniem i renowacją okien oraz odkryć, co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do realizacji własnego projektu.

Znajdź właściwy styl w domu

Po pierwsze i najważniejsze, pora przełamać najczęstsze style domu i rodzaje okien jakie są związane z każdym z nich. Jeśli wymieniasz okna lub zaczynasz od podstaw, będziesz chciał wybrać okna, które harmonizują z wewnętrzną i zewnętrzną architekturą Twojego domu.

Średniowieczna nowoczesność, drewniane okna

Dla historycznych (lub inspirowanych historią) domów klasycznym wyborem są okna z kratami, paskami drewna, metalu lub innego materiału użytego do wizualnego podzielenia szyb.

Okna, ochroną przed promieniowaniem

Większość nowych okien oferuje pewien stopień ochrony przed promieniowaniem UV, co pomaga filtrować szkodliwe promienie i zapobiega blaknięciu tkanin i mebli, wtedy nie są wymagane żaluzje.

Warstwy szkła w oknach

Czy jest kilka warstw szkła, czy tylko jedna? Jeśli to drugie, możesz chcieć dokonać modernizacji. Podwójne i potrójne szyby zmniejszą zużycie energii i koszty.

Nieszczelność okien

Przewiewny pokój oznacza, że wydajesz więcej na ogrzewanie i chłodzenie. Znakiem ostrzegawczym jest poruszanie się zasłon, nawet gdy okno jest zamknięte.

Ramy i okna

Pęcherzyki, łuszcząca się farba i spuchnięte drewno, które nie jest równo ze ścianą, wskazują na oznaki gnicia.

Sprawdzanie stanu każdego okna

To oczywisty, ale często pomijana rzecz, po prostu zobacz, czy okno jest sprawne. Jeśli jest trudne do otwarcia lub całkowicie zamknięte, może to wskazywać na inne problemy.

Dopasowanie okiennic

Choć obecnie są one często elementem dekoracyjnym, okiennice powinny być na tyle szerokie, aby w pełni zasłaniały okno, nawet jeśli nie planujesz ich zamykać. Dodaj okucia, aby dopełnić wygląd.

Drzwi Grudziądz

Bis-91- Karol I Grażyna Bigott
NIP: 8760102472, KRS: 0000084368, REGON: 870501292


Kontakt

Ul. Dębowa 7
86-300 Grudziądz

+48 56 46 49 385
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Copyright © 1991-2021 BIS91 sp. z o.o.

Realizacja: Studio113