• Bezpieczeństwo Twoich drzwi, część 1
    12.04.2021

    Bezpieczeństwo Twoich drzwi, część 1

Zainwestowanie w bezpieczeństwo drzwi do domu, by utrzymać swoją rodzinę bezpiecznie, może zamienić się w jedną z najlepszych inwestycji, które kiedykolwiek wykonałeś. Czy chcesz coś stałego, wwierconego w podłodze lub futrynie, a może coś, co może wytrzymać dużo ciśnienia, a może urządzenie, które jest łatwe do obsługi podczas podróży? Bez względu na typ, najlepszy sprzęt dla bezpieczeństwa drzwi prawidłowo pasuje do drzwi, wytrzymuje siłę, zapobiega włamaniu i zapewnia bezpieczeństwo domu i spokój ducha, którego potrzebujesz.

Najlepszy zawór bezpieczeństwa do drzwi

Wybierając najlepszy bar bezpieczeństwa drzwi lub urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb zależy od wielu czynników. Wraz z ilością siły zawór może wytrzymać, ważne względy obejmują rodzaj baru bezpieczeństwa, materiał, z którego jest zbudowany, długość baru, sposób instalacji i jego regulacja.

Bezpieczne drzwi wejściowe

Rozważając najlepsze bezpieczeństwo dla Twojego domu, ważne jest, by znać różnice między typami urządzeń, które mogą być używane. Należą do nich Jammers drzwi, wzmacniacze blokady drzwi, i kliny.

Drzwi Jammers

Drzwi Jammers "jam" chronią, by zapobiec włamaniu intruzów z dostaniem się do środka. Umieszcza się je pod kątem na podłodze, około cala od drzwi. Niektóre zatrzaskują się na klamce, aby pozostać na swoim miejscu. Inne mają podstawę i śrubę, która dokręca się, aby ustawić jammer w miejscu z naciskiem. Są one idealnym wyborem dla podróżujących, a niektóre posiadają opcję szybkiego uwolnienia, jak podnoszenie ich z ruchem w górę, dzięki czemu można uciec z pokoju w oka mgnieniu.

Wzmacniacze zamków drzwiowych

Wzmacniacze zamków drzwiowych to nic innego jak wzmocnienia istniejącego już zamka. Wchodzą one do obecnego zamka i chronią przed siłą. Chociaż są one świetne, należy pamiętać, że kompatybilność z inteligentnymi lub poziomymi zamkami jest wątpliwa. Przeczytaj dokładnie szczegóły produktu, aby upewnić się, że będzie działać z Twoim zamkiem.

Paski bezpieczeństwa do drzwi wejściowych

Paski bezpieczeństwa drzwi są umieszczone pod uchwytem drzwi na zawiasach. Większość z nich jest utrzymywana w miejscu za pomocą nacisku. W przypadku drzwi przesuwnych należy umieścić je między ścianą a drzwiami przesuwnymi. Niektóre pręty są montowane sprzętowo, zwłaszcza jeśli pręt przechodzi poziomo przez drzwi na zawiasach. Zawiasy montuje się do drzwi, a pręt po prostu siedzi w środku. Aby szybko opuścić dom w nagłych wypadkach należy podnieść pręt do góry. Osoby, które używają opasek zaciskowych, aby uniemożliwić intruzowi podniesienie pręta w przypadku włamania do okna, będą musiały usunąć opaski przed zdjęciem pręta.

Kliny drzwiowe

Kliny drzwiowe wciskają się pod drzwi. Wykonane z tworzywa sztucznego i ewentualnie stali, kliny po naciśnięciu trzymają się podłogi, pomagając w ten sposób zapobiec wejściu.

Materiał prętów bezpieczeństwa do drzwi

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo domu, rodzaj materiału, z którego wykonany jest pręt bezpieczeństwa, odgrywa kluczową rolę w trwałości i wytrzymałości urządzenia. Pręty bezpieczeństwa są wykonane z różnych materiałów, w tym stali, aluminium, żelaza i plastiku.
Stalowe i aluminiowe pręty zapewniają dużą wytrzymałość i mogą wytrzymać znaczną ilość siły, jak wtedy, gdy włamywacz próbuje wymusić wejście kopiąc w drzwi. Pręty żelazne mogą wytrzymać nacisk, ale nie tak duży. Aluminium nie rdzewieje i waży mniej niż pręty stalowe. Przeczytaj uważnie szczegóły produktu, aby sprawdzić, jak dużą siłę może wytrzymać dany pręt zabezpieczający. Im większą siłę wytrzyma, tym mniej prawdopodobne, że intruz dostanie się do środka.
Możesz również chcieć urządzenia zabezpieczającego, które nie pozostawi trwałych śladów na podłodze lub drzwiach. Większość prętów bezpieczeństwa będzie miała gumę na stopie (część, która jest umieszczona na ziemi) i na jarzmie (część, która zapobiega uszkodzeniu klamek drzwi), aby zapewnić, że nie będzie powodować uszkodzeń, takich jak zadrapania w drewnianych podłogach. Różne części pręta, takie jak nakładki końcowe, podstawy i jarzma uchwytów, mogą być również pokryte gumą, aby chronić podłogę i drzwi oraz zapewnić lepszą przyczepność. Inne urządzenia zabezpieczające, takie jak klin do drzwi, mogą być wykonane z połączenia tworzywa sztucznego i stali.

Długość prętów zabezpieczających drzwi wejściowe

Większość prętów zabezpieczających drzwi zewnętrzne pasuje do drzwi o standardowej wysokości i ma regulowaną długość. Zgodnie z Międzynarodowym Kodeksem Budowlanym, wysokość klamki w drzwiach powinna wynosić od 34 do 48 cali. W przypadku, gdy klamka Twoich drzwi jest wyżej lub niżej niż przeciętna, zmierz wysokość klamki od podłogi do klamki, a przed zakupem sprawdź szczegóły produktu, aby upewnić się, że urządzenie będzie pasować do Twoich drzwi.
W przypadku drzwi przesuwnych należy zmierzyć odległość od ściany do drzwi przesuwnych, aby sprawdzić, jaki rozmiar listwy zabezpieczającej jest potrzebny. Podczas gdy standardowe drzwi szklane wahają się od 60 do 72 cali szerokości, niektóre drzwi przesuwne są znacznie szersze, istnieją dwupanelowe przesuwne drzwi szklane, które mogą być do 96 cali szerokości.
Gdy planujesz zakup zakleszczacza lub klina należy zmierzyć odległość od podłogi do dolnej części drzwi i sprawdzić, czy pomiar jest zgodny ze szczegółami produktu.

 

Bezpieczeństwo Twoich drzwi, część 2.

Drzwi Grudziądz

Bis-91- Karol I Grażyna Bigott
NIP: 8760102472, KRS: 0000084368, REGON: 870501292


Kontakt

Ul. Dębowa 7
86-300 Grudziądz

+48 56 46 49 385
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Copyright © 1991-2021 BIS91 sp. z o.o.

Realizacja: Studio113