Skip to main content
  • 5 faktów o bezpiecznych drzwiach do domu
    21.12.2020

    5 faktów o bezpiecznych drzwiach do domu

Najczęściej wybieranym kryterium podczas wyboru drzwi zewnętrznych jest cena. Jednak, czy to powinien być kluczowy aspekt? Warto wybrać drzwi, które będą bezpieczne, trwałe i pasujące do naszego domu.

Zabezpieczenia drzwi wejściowych

Kupując drzwi do naszego domu, ważnym czynnikiem jest to, by odpowiednio dobrać formę zabezpieczenia, która sprawi, że żaden włamywacz nie da rady naszym drzwiom i nasz dom i przede wszystkim rodzina zostaną bezpieczni. Na rynku jest wiele zabezpieczeń drzwi wejściowych. Warto więc podpytać specjalisty, które najlepiej spełni się właśnie w naszych drzwiach.

Uszczelnianie drzwi

Bardzo ważne podczas wyboru drzwi jest to, by były one szczelne, ciche, dobrze trzymały ciepło oraz by były trwałe. Drzwi wewnętrzne, które możemy zakupić składają się z wielu warstw. Dzięki czemu ramy drzwi, ościeżnice, progi ale także poszczególne warstwy wypełnia się materiałem termoizolacyjnym, dzięki czemu drzwi są szczelne i trzymają ciepło. Grube drzwi są w stanie zmieścić wełnę, styropian lub piankę poliuretynową, dzięki czemu szczelnie odgraniczą domowników od pogody za oknami.

Wyciszenie drzwi

Gdy kupujemy naprawdę grube, solidne drzwi wejściowe nie jest konieczne ich dodatkowe wyciszanie. Skrzydła drzwiowe wypełnione są odpowiednimi materiałami, by chroniły przed dźwiękami zza okna czy mrozem. Ważna jest konserwacja drzwi wejściowych, która zwykle obejmuje również ich uszczelnianie.

Regulacja drzwi

Podczas montażu drzwi, ważną rzeczą jest regulacja ich. Jest to obowiązkowy etap, który warto okresowo wykonywać przez serwis drzwi wewnętrznych. Jest to kluczowy element, szczególnie, gdy drzwiom szkodzą czynniki zewnętrzne takie jak: słońce, deszcz, śnieg, grad. Wpływ warunków pogodowych jest ważne dla drzwi, gdyż zmieniają one swoje cechy fizyczne, dlatego tak ważne jest, by okresowo naprawiać drzwi i je serwisować.

Naprawa zamka do drzwi

Naprawianie zamka do drzwi to dość częsty problem, gdyż czasami zdarzają się złamania klucza lub naprawa zamków. Okresowo warto również konserwować swoje zamki do drzwi wejściowych, by nie dopuścić do większych problemów i pomocy ślusarza. Dobrze znaleźć zaufaną firmę, która dobrze i dyskretnie wykona swoją pracę, w końcu mowa o bezpieczeństwie Twojego domu i domowników.