Skip to main content
Jak uatrakcyjnić front domu?
23.02.2021

Jak uatrakcyjnić front domu?

Planujesz budowę domu? A może chcesz odmienić swój dom? Podpowiemy co zrobić, by frontowa część domu zmieniła się nie do poznania. Od koloru drzwi wejściowych po podjazd, tym zajmiemy się w tym artykule.

Zastanów się czy dom zewnątrz jest równie piękny, jak wewnątrz

Bez względu na to, jak spektakularny jest Twój dom wewnątrz, jeśli na zewnątrz nie pasuje do reszty, to może popsuć cały efekt. Nie wspominając już o tym, że jeśli Twój dom jest na sprzedaż, potencjalni nabywcy mogą przejść tuż obok. Jak mówi powiedzenie, masz tylko jedną szansę, aby zrobić pierwsze wrażenie. Bez względu na to, czy odwiedza Cię rodzina i przyjaciele, czy potencjalni nabywcy, wygląd zewnętrzny domu jest bardzo ważny w całym wizerunku. Jak okładka książki, opowiada historię Twojego stylu i wyznacza standard tego, czego można się spodziewać w środku.

Aby uzyskać wskazówki dotyczące upiększania wyglądu zewnętrznego, które nadadzą Twojemu domowi inspirujący ton, warto skorzystać ze wskazówek od profesjonalistów w dziedzinie projektowania.

Nadaj wnętrzu inspirujący ton

Najlepiej jest trzymać się neutralnych, klasycznych kolorów, biały, beżowy, czarny i szary, jeśli chodzi o farby zewnętrzne. Nie używaj tylko jednego koloru na całym domu, mieszaj odcienie, aby stworzyć ciekawy kontrast.

Ciekawie dobrany kolor drzwi zewnętrznych przyciąga wzrok do reszty domu. Nie oznacza to jednak, że musisz zaszaleć i pomalować drzwi wejściowe na jaskrawoczerwony lub różowy kolor. Polecam pomalowanie drzwi na ciemniejszy lub kontrastowy kolor w stosunku do reszty elewacji, a żeby je wykończyć, dodaj piękną zieleń i donice po obu stronach, aby stały się zachęcającym punktem centralnym.

Odrzuć tradycyjne numery adresowe i dodaj coś bardziej zachęcającego, jak niestandardowy znak lub podświetlane numery domu. Zachowaj również symetrię z zewnętrznymi szczegółami. Gdy masz kwadratowe lub prostokątne okna, nie dodawaj okrągłych dodatków.

Zawsze sprawdzaj czy Twój krajobraz jest świeży, stare lub martwe rośliny zastąp świeżymi, żywymi. Najlepsze proporcje to 75% zieleni i 25% kwiatów, które nie są zbyt przesadzone.

Spójrz na cały obraz

Istnieje wiele zmian do rozważenia na zewnątrz, okna, drzwi, ściany, dach, wykończenia, rynny, oświetlenie, architektura krajobrazu. Kiedy już zaczniesz opracowywać koncepcję projektu i paletę kolorów, możesz potraktować je wszystkie inaczej, aby nadać kontrasty lub połączyć niektóre razem, aby uprościć wygląd. W obu przypadkach należy stworzyć spójne wrażenie i synergię pomiędzy powierzchniami i materiałami. Nawet wiktoriański dom z wieloma kolorami i detalami architektonicznymi może mieć w sobie płynność.