Skip to main content
Jak się przygotować do wymiany okien?
22.09.2022

Jak się przygotować do wymiany okien?

Jednym z często pomijanych aspektów procesu wymiany okien są prace przygotowawcze, które Ty jako właściciel domu lub firmy możesz wykonać, aby instalacja przebiegała sprawniej. Co wchodzi w ich skład? Przedstawiamy wskazówki, dzięki którym utorujesz sobie drogę do gładkiego i sprawnego procesu konserwacji i wymiany okien.

Harmonogram wymiany okien

W zależności od liczby wymienianych okien i wielkości przedsięwzięcia, cały proces może zająć trochę czasu. Zaplanowanie harmonogramu wymiany okien to kluczowy krok, od którego warto zacząć, by wszystko poszło gładko i sprawnie. Harmonogram jest potrzebny, żeby domownicy lub pracownicy wiedzieli, kiedy przeprowadzane będą prace remontowe i kiedy powinni zrobić miejsce dla instalatorów.

Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa i zamierzasz wymienić w nim stolarkę okienną, rozważ zaplanowanie instalacji na dzień lub godzinę, kiedy Twoja firma jest zamknięta. Zapewni to fachowcom swobodę i zminimalizuje ryzyko napływu klientów w trakcie prac remontowych.

Dostęp do miejsca montażu okien

Niezakłócony dostęp do miejsca montażu pozwoli fachowcom pracować szybko i efektywnie. Przed przybyciem zespołu instalacyjnego należy utorować mu drogę, by mógł bezpiecznie przenosić duże i delikatne elementy okna. Usuń z potencjalnej trasy meble, zabawki, buty i inne przedmioty, które mogą stanowić przeszkodę. W przypadku firm upewnij się, że ekspozycje towarów i stojaki są ustawione w taki sposób, aby umożliwić łatwy dostęp do miejsca instalacji.

Zaoszczędź instalatorom kłopotów i zmarnowanego czasu, usuwając okrycia okienne, takie jak firany, zasłony i żaluzje. Dobrym pomysłem jest także zdjęcie dekoracji ściennych w pobliżu miejsca montażu - w czasie instalacji mogą pospadać i ulec uszkodzeniu.

Zabezpieczenie podłóg na czas prac remontowych

Twoi fachowcy będą wchodzić i wychodzić z domu podczas procesu instalacji. Aby chronić swoje podłogi przed brudem, plamami i uszkodzeniami, umieść folię malarską lub starą tkaninę w miejscach, w których będą przebywać. Pomoże to utrzymać błoto i gruz z dala od powierzchni posadzki, jak również ułatwi proces sprzątania po zakończeniu prac remontowych.

Zakończenie procesu wymiany okien

Po zakończeniu instalacji, sprawdzeniu, czy wszystko zostało zamontowane poprawnie i uprzątnięciu bałaganu nadszedł czas, aby doprowadzić swój dom lub firmę do porządku. Odstaw wszystkie meble, dekoracje i przedmioty na swoje miejsca. Możesz również zamontować zasłony lub żaluzje na swoich nowych, pięknych oknach i docenić, jak gładko przeszedł cały proces dzięki odrobinie strategicznego planowania z Twojej strony.