Skip to main content
  • Czy moje okna potrzebują wymiany?
    05.05.2022

    Czy moje okna potrzebują wymiany?

Okna, jak każdy przedmiot codziennego użytku, po pewnym czasie ulegają zużyciu. W początkowej fazie uszkodzeń powstałych w wyniku codziennej eksploatacji, odpowiednio szybko podjęte kroki są w stanie przywrócić pełną sprawność i atrakcyjność naszych okien. Jeśli jednak stopień zużycia jest już zbyt poważny, konieczna może być wymiana na nowy model. Skąd zatem wiedzieć, czy nadszedł czas na zakup nowych okien?

Oznaki, że nadeszła pora na wymianę okien

Sprawdź, czy punkty wypisane poniżej dotyczą okien w Twoim domu:

  • sprawiają one trudność w czasie otwierania, lub wcale nie można ich otworzyć
  • okna nie prezentują się atrakcyjnie, a zabiegi konserwacyjne nie pomagają
  • farba na oknach zaczyna się łuszczyć, a rama gnić
  • okna często parują, lub skrapla się na nich woda
  • szyby w oknach są popękane, lub w całości rozbite

Jeśli doświadczasz któregoś z tych problemów, prawdopodobnie nadszedł czas na wymianę okien! Nowe okna nie tylko sprawią, że Twój dom będzie bardziej komfortowy i energooszczędny, ale także wpłyną pozytywnie na jego wygląd.

Zalety nowych okien w Twoim domu

Do najważniejszych korzyści wynikających z wymiany starych okien, bez wątpienia należy poprawa aspektów wizualnych Twojego domu. Nowa farba, przejrzyste szyby i błyszczące okucia z pewnością nadadzą ciekawszy wydźwięk i poprawią estetykę zarówno frontu budynku, jak i pomieszczeń.

Nie należy również zapominać o aspektach czysto technicznych. Nowe okna oznaczają nową mechanikę, czyli nowe okucia i klamki, które z pewnością wpłyną pozytywnie na komfort użytkowania naszych okien. Dodatkowo, wymiana stolarki okiennej wpływa na zmniejszenie kosztów energii, ponieważ wiąże się z lepszą izolacją cieplną.

Jeśli zastanawiasz się nad wymianą okien, zadbaj o to, aby przejrzeć oferty od kilku różnych wykonawców. Pamiętaj, aby w czasie rozmowy zapytać o typ proponowanych okien, jakość materiałów i proces instalacji. Nie zapominaj także o kwestii gwarancji. Dobra gwarancja powinna obejmować zarówno produkt, jak i montaż.